+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 8 z 8
    aleš
    Host

Výchozí Mrtvé ptáče v budce

Dobrý den přeji. Potřebuji vědět, co mám dělat ohledně mrtvého mláděte, které jsem našel při poslední kontrole budky se sýkorkami. Máma pořád sedí na hnízdě, i na tom nehýbajícím se ptákovi který to z nějakého důvodu nezvládl. Patrně bych jej měl odstranit z hnízda, ale jak to udělat?

--Aleš

Výchozí Re: Mrtvé ptáče v budce

Většinou ho odstraní dospělci, I tak bych radil odstranit ho, já to dělám mnohokrát do roka. Není nic horšího, než-li když ostatní mláďata musí sdílet budku s rozkládajícím se sourozencem.

aleš
    Host

To si přesně říkám, ale jak to mám udělat? Samička pořád sedí na hnízdě a kdo ví, co by se stalo, kdybych tam jako vetřelec z pod ní něco vyndaval,možná by i hnízdo opustila. Vždycky, když nadzvednu víko, roztáhne křídla a ani se nehne.

--Aleš

Možná, že se mnou asi někdo nebude souhlasit, ale já bych z toho vědu nedělal. Jsou samice, které budku opustí, když na ní člověk jen zaklepe a jsou samičky (a samečci) kteří syčí a čepýří se a z boudy se nehnou. S největší pravděpodobností samička odlétne a po zavření boudy se ihned vrátí. Ale to je jen na vašem uvážení, já bych se se samičkou nepáral, možná i proto, že těch budek mám více a nemám moc času o tom přemýšlet . Před rokem jsem vyhazoval z boudy po několik dní mrtvé krutihlavy, kterým zahynul jeden rodič (a také v budce). Nakonec se zbylému rodičovi povedlo odchovat 5 mladých (z 10 narozených) ... http://operenci.cz/threads/97-Budka-...d%C4%9Bn%C3%ADKlikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: 083.jpg 
Zobrazení:	316 
Velikost: 158.0 KB 
ID: 1115Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: 018.jpg 
Zobrazení:	168 
Velikost: 227.4 KB 
ID: 1116

Potom je otázkou, proč vůbec do té budky lezete? Když už tedy jedete v "zásahovém režimu", tak proč ho nevyhodit. Maximálně odletí a zas se vrátí.

"Když už tedy jedete v "zásahovém režimu", tak proč ho nevyhodit" tomu nerozumím

Prostě tam jednou zasahujete, tak tím vetřelcem jste už při otevření. Já to příliš nechápu u autora tohoto vlákna, když už otvírá budky a chce do nich zasahovat, jaký má problém s vyjmutím mrtvoly. Tak se prostě vytáhne nějakou pinzetou a hotovo. Ale dobře, lepší se předem zeptat, než udělat nějakou blbost. Ještě bych pochopil, že ty budky otvíráte, abyste právě třeba vyndal mrtvoly. Ale otevřít ji jen tak a nevědět co dál, to je opravdu trošku zvláštní. Pro uspokojení zvědavosti jsou určeny předem nainstalované kamery.

S tím musím souhlasit

Podobná vlákna

1. Opakované hnízdění v budce
    Založil Neregistrovaný v sekci Budky a krmítka
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 08. 03. 2016, 17:37
  2. Co je to za ptáče?
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 05. 08. 2015, 10:00
  3. Ptáče má větší krk