+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 6 z 6
    Neregistrovaný
    Host

Výchozí Malé mláďátko, čím vším ho krmit?

Včera odpoledne jsme nalezli na naší zahradě malé, neopeřené, slepé mládě hnízdo nám spadlo ze střechy a on tam zůstal sám na pospas
    našim psům, vzali jsme ho do domu , prottože jsme se o něj báli a byla mu zima, házel s sebou a měl hlad.Má asi něco pod 2 cm, jí i pije, když má hlad,
    tak si řekne sám. Dáváme mu menší mouchy, nadrolený navlhčený piškot a vodu. Může se krmit ještě něčím jiným? Popřípadě, co bycom pro
    něj mohli ještě udělat? Máme ho v zytku hnízda pod lampičkou.

Výchozí Re: Malé mláďátko, čím vším ho krmit?

Důrazně bych nedoporučoval se o něj starat amatérsky doma, když ani nevíte co je to za druh a tak dál. Od toho tady jsou záchranné stanice a nic lepšího asi doporučit nelze. Jestli už není pozdě.

Neregistrovaný
    Host

Dobrý den,
    neuvádíte, o jakého ptáka se jedná. Vypiplala jsem 2 jiřičky, ta druhá nebyla ještě ani pořádně opeřená. Obě byly zdárně vypuštěny na svobodu. Asi bych u jakéhokoli pěvce postupovala stejně.
    Kupovala jsem libové hovězí maso a škrábala ho nožem na jemnou kaši. Sousto jsem namáčela ve vodě, aby lépe klouzalo do krku a pinzetou podávala. Prokládala jsem namočeným kouskem piškotu do vody. Krmili jsme 6 - 7 krát denně. Kolega takto dokrmoval i rorýse.

Přeju hodně zdaru a trpělivosti.
    Martina

Nováček Avatar uživatele diblik75
    Jméno
    Radka

Dnešní nalezenec Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: 26082013442.jpg 
Zobrazení:	545 
Velikost: 62.2 KB 
ID: 1296
    Noční liják s největší pravděpodobností má na svědomí zničené hnízdo jiřiček. Při cestě do práce mrknu na dům k sousedům, abych zjistila, zda-li je u "naší" rodinky vše OK - a ouha - hnízdo není na svém místě (výška cca 7 m) :-(. Jdu se podívat na zem pod hnízdo a vidím 2 mrtvá ptáčátka. Vracím se pro lopatku, abych je odklidila a hle, jedno ptáčátko ještě dýchalo. Bylo více mrtvé než živé, promočené na kost (bůh ví, jak dlouho ležela ptáčátka na zemi). Práce tedy musela počkat a zahájila jsem pokus o záchranu jednoho z drobečků - byl to ten menší z nich. Záchrannou stanici jsem hned kontaktovat nechtěla, protože nebylo jasné, jestli vydrží. Pomocí termolahve jsem jej trochu zahřála, pírka mu oschla a tak nějak se postupem času začal mít k světu. Když se dostal z nejhoršího a jevil zájem i o potravu (dostal dle rad zdejších škrábané hovězí a namočený piškot), kontaktovala jsem záchrannou stanici a odpoledne jej odevzdala do odběrného místa záchranné stanice. Snad si už drobeček svoji smůlu vybral a bude mu už jenom dobře.

Neregistrovaný
    Host

Ikonka palce nahoru Re: Malé mláďátko, čím vším ho krmit?

vymažte z paměti zdejší hloupé rady rádoby odborníků..... rorýse krmit následovně...koupit cvrčky,dát je do mražáku,mrazem se usmrtí,pak vytáhnout z mrazáku,ulomit jim nožičky(jde to velmi snadno)ponořit do teplé vody aby se rozmrazili a podat ptáčeti...nic jiného mu nedávejte.. můžete stejným zpusobem zkrmovat rorýse i sarančaty nebo kobylkami.... maso mu nedávejte! je to nepřirozená strava a rorýsi na něm slábnou...!
    368 rorýska rorýska | E-mail | Před 8 minutami | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=UVE4ydjbyTQ příkladné video jak krmit cvrčky zde.... paní s letitými zkušenostmi....vyzkoušeno osobně i na tom našem opeřenci..muže se po nich utlouct......maso vyplivoval a ztrácel sílu.... stydím se za české ornitology a vědátory,protože očividně neumí a neví NIC

Podobná vlákna

1. Nasel jsem male ptacatko
    Založil Neregistrovaný v sekci Ochrana ptáků
    Odpovědi: 4
    Poslední příspěvek: 13. 07. 2012, 08:07

Štítky pro toto vlákno