+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 5 z 5

Výchozí Aktivita ptáka ve faunistické databázi - zpěv, volání, tok

Jak se dají rozlišit tyto aktivity, které jsou na www.birds.cz? Pro mě je všechen hlasový projev zpěv. Jak poznat, že jde o volání, tok nebo obecné zpívání?
    Do života je třeba rozum nebo provaz.

Výchozí Re: Aktivita ptáka ve faunistické databázi - zpěv, volání, tok

Teda nevšiml jsem si žeby například jiřičky,vlaštovky či špačci co několikráť v tyto dny pronásledují u nás lovící krahujce při tom zpívali. Ještě je vté databázi například "varování u hnízda", to bývá opravdu trochu jiný zvuk než ten který druh zpívá. Přímo tady někde je dotaz co to píská /brhlík/ a po odpovědi - předse brhlík zpívá uplně jinak. Každý hlasový projev se nedá nazvat zpěvem.

KV
    Host

Mně by zajímalo, co na birds.cz dát u ptáka, který nic nedělá - nezpívá, neshání potravu, prostě sedí a kouká. Je tam akorát položka "Nocování", ale to ve dne samozřejmě nedává smysl.

Neregistrovaný
    Host

Nevěděl by někdo co dát u ptáka který nic nedělá, viz výše?

Jednoduše tam nedávat vůbec nic, nechat prázdné. Stejně tak do kroužku nepsat nic, pokud ho nemá. Povinné položky jsou zatím pouze datum, obec a druh (může být neurčen). Ještě bych případně připomněl, že některé položky aktivit jsou dále rozklikávatelné (ono je to tam napsáno a stejně to mnoho lidí přehlíží) i do několika upřesňujících možností. Často je diskutována absence návodu k této databázi a stále nic. Rozdělení zpěvu a volání je chyba, logicky by to mělo být v jednom až s případným dalším poddělením. Ale oni s tím prý už nechtěji hýbat.

Podobná vlákna

1. Neidentifikovaný zpěv
    Založil Rick v sekci Identifikace ptáků
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 25. 04. 2014, 20:39
  2. Zpěv zvonka?
    Založil Stefi v sekci Identifikace ptáků
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 16. 04. 2014, 10:48
  3. "Předstírání zranění" v databázi Birds
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 5