+ Odpovědět + Založit nové vlákno
Příspěvky 1 až 9 z 9

Výchozí Nalezl jsem ptačí vajíčka

Pěkný den, snad se tu ptám sptávně - při sekání zahrady jsem našel 4 malá bílá ptačí vajíčka,z toho jedno rozmačkané. V okolí je vysoká a hustá túje, takže se domnívám, že pokud je uvnitř hnízdo, vajíčka mohla vypadnout odtamtud. Jenomže ta vajíčka byla o úroveň níže, za plotem pod zahradou. Plot je navíc na betonové zídce, takže i kdyby vejce vypadla (což není možné, přímo nad nimi nic nebylo), rozbila by se o zídku. Je mi záhadou, jak se tam dostaly.

Tři celá vejce jsem přesunul do zahrady pod malý keř, kdyby o ně ptáci ještě projevili zájem. Je ale šance, že to k něčemu bude, nebo je to marné, když vejce stejně žádný ptáček nehlídal?

Poradťe mi, co mám kdyžtak dělat.

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: ptaci vejce.JPG 
Zobrazení:	364 
Velikost: 194.5 KB 
ID: 1173Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Jméno: ptaci vejce 2.JPG 
Zobrazení:	687 
Velikost: 99.2 KB 
ID: 1174

Neregistrovaný
    Host

Výchozí Re: Nalezl jsem ptačí vajíčka

Myslim si, ze moc toho udelat nelze, takto opustena vajicka musela byt zastydla a nic se z nich uz nevyklube...
    J.

Vůbec nic. Třeba je vyhodili záměrně v tomto počasí.

Juric: Mimochodem, tato vejce patří zvonku zelenému (zelení ptáci s tlustým zobákem). Pokud si jich všimnete a budete je sledovat, možná zjistíte, kde přesně ve vaší zahradě vlastně hnízdí.

Neregistrovaný
    Host

Ikonka otazníku Re: Nalezl jsem ptačí vajíčka

Dobrý den, nalezla jsem jedno malé modré vajíčko a nevím zda se z něj něco vyklube jak se o něj mám postarat kdyby náhodou je takové vlažné.... Děkuji za rady ....

Neregistrovaný
    Host

Citace Původně napsal Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Dobrý den, nalezla jsem jedno malé modré vajíčko a nevím zda se z něj něco vyklube jak se o něj mám postarat kdyby náhodou je takové vlažné.... Děkuji za rady ....
    My dnes taky

Nechte je ležet kde leží. To je asi to nejlepší, co lze poradit.

Neregistrovaný
    Host

Citace Původně napsal Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    My dnes taky
    Taky jsem dneska pod stromem našla namodralé ptačí vajíčko! (o rok později teda ). Žádné hnízdo poblíž jsem bohužel nenašla :/ Jdu googlit, jestli se dá ještě něco dělat.

Možná spíš bohudík. Tohle jen málokdy může přinést víc užitku, než škody, pokoušet se "vracet" vajíčka do nějakého hnízda, o kterém se domníváte, že do něj "patří" druhem, místem i časem. Nemohla "vypadnout" jen tak, a pokud náhodou ano, vypadnou znovu, nebo ještě hůře až po vylíhnutí. A mimochodem při příliš intenzivním "hledání hnízda" můžete akorát ještě nějaké další zničit.

Podobná vlákna

1. našla jsem vejce
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 2
    Poslední příspěvek: 13. 05. 2015, 10:53
  2. našla jsem Hrdličku
    Založil Neregistrovaný v sekci Ochrana ptáků
    Odpovědi: 1
    Poslední příspěvek: 31. 08. 2014, 11:51
  3. vajíčka na balkoně
    Založil Neregistrovaný v sekci Obecná diskuze
    Odpovědi: 1